Eğitim

ÖSYM’den 2019 DGS Ek Tercih Başvuru Duyurusu

ÖSYM Başkanlığı internet sayfası üzerinden 2019 yılı Dikey Geçiş Sınav ek tercih işlemlerine ilişkin bir duyuru yayımladı. 

2019 DGS için ek tercihte bulunacak adayların ne yapacaklarına ilişkin bilgilerin yer aldığı duyuruda adayların ek terch işlemlerini hangi tarih aralığında yapacaklar. 

2019 DGS EK TERCİH İŞLEMLERİ

ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan Dikey Geçiş Sınavı ek tercih işlemleri duyurusunda adayların ek tercih başvurularını Ekim ayının ilk haftasında yapacaklarını bildirdi. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak olan ek tercih başvuruları için kurum ayrıca sayısal verileri de paylaştı. 

ÖSYM Başkanlığı Tarafından Yayımlanan 2019 DGS Ek Tercih Duyurusu

”2019-DGS Ek Yerleştirme tercihleri, 1-7 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar tercihlerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak TC kimlik numaraları ve şifreleri ile elektronik ortamda yapacaklardır. 2019-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolara ve genel bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.Tercih yapacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ÖSYM Başkanlığı tarafından paylaşılan genel bilgiler için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir