Eğitim

ÖSYM’den 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvurularına İlişkin Duyuru

2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik başvuru süreci 3 Mayıs tarihi itibariyle başlayacak. ÖSYM Başkanlığı başvurular başlamadan önce 2019 KPSS’ye dair adaylara açıklamalarda bulundu. 

2019 KPSS BAŞVURULARINA İLİŞKİN DUYURU

ÖSYM Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan bilgilendirme basın açıklamasında, sınav tarihlerine dair bilgi verildi. Bu çerçevede “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” kapsamında KPSS A Grubu ile Öğretmenlik sınavlarının yapılacağı açıklandı. 

ÖSYM Başkanlığı sınav tarihlerine dair vermiş olduğu bilgilerde şu ifadeleri kullandı.

”2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri, 14 Temmuz 2019 tarihinde, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz 2019 tarihinde, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz 2019 tarihinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacaktır.”

ÖSYM’DEN ÖABT VE KPSS BAŞVURU UYARISI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca yayımlanan duyuruda ayrıca başvuru işlemlerinin 3 Mayıs ile 15 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı bildirildi. Kurum belirtilen bu tarihler arasında KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuru işlemlerinin yapılacğaını açıkladı. 

ÖABT UYARISI

ÖSYM Başkanlığı basın açıklamasının son bölümünde bazı adaylar için ÖABT uyarısında bulundu. ”İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında 2019 yılında ilk defa Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girmeleri zorunludur.”

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Kılavuzu A Grubu ve Öğretmenlik kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir