Eğitim

ÖSYM’den ALES/2 Sınavı İçin Son Dakika Duyurusu

ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla önümüzdeki haftasonu Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı gerçekleştirilecek. 

Çok sayıda adayın katılacağı sınav öncesi ise ÖSYM Başkanlığı kurumsal internet sayfası üzerinden bir duyuru yayımladı. Adaylara hatırlatmaların yer aldığı o duyuru detayları haberimizde. 

ÖSYM’DEN ALES DUYURUSU

ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 ALES/2 sınav duyurusunda, sınava girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için açık olacak nüfus müdürlükleri ilan edildi.

Sınav günü sabah saat 07.00 ile 10.00 arasında hizmet verecek olan nüfus müdürlüklerinden adaylara geçici kimlik belgesi verileceği ifade edildi. 

Geçici Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

ÖSYM Başkanlığı, açık olacak nüfus müdürlüklerinden geçici kimlik belgesinin nasıl alınacağına ilişkin açıklamasında şu bilgileri verdi.

”Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-ALES/2 başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar,Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir