Eğitim

ÖSYM’den DGS Duyurusu! Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Açıklandı

2019 yılı Dikey Geçis Sınavı (DGS) 30 Haziran tarihinde tüm Türkiye geneli gerçekleştirilecek. 

Sınava katılacak öğrenciler için son dakika duyurusu yayımlayan ÖSYM sınava girişte kimlik belgesi adına sorun yaşayabilecekler için bilgilendirme yaptı. 

ÖSYM’DEN DGS DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında, sınava katılacak adaylardan T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyeceni bildirdi. Bu durumda sınava girecek adayların İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüklerinden belge alacaklarını açıkladı.

Sınav konusunda da adaylara uyarılarda bulunan ÖSYM şu ifadeleri kullandı. 

”Sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-DGS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Adaylar,Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-DGS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir