Eğitim

ÖSYM’den Kaymakamlık Sınavı Başvuru İşlemleri İçin Duyuru

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir duyuru ile 100 Kaymakam alımı için sınav düzenleyeceğini ilan etmişti. 

Söz konusu bu ilan için başvuru süreci 19 Eylül itibariyle başladı. Bu süreçte Kaymakamlık başvurusunda bulunacak olan adayların nasıl bir yol izleyeceklerine ilişkin ise bilgilendirme açıklaması geldi.

ÖSYM’DEN KAYMAKAMLIK DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan basın açıklamasında sınav tarihi, sınava ilişkin genel bilgiler ve başvuruların nasıl alınacağına dair bilgiler verilid. Kamu İlanları olarak ÖSYM’nin yayımladığı basın açıklamasını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

2019-Kaymakamlık Başvurularının Alınması

2019 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2019-Kaymakamlık), 09 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da uygulanacaktır. Sınava başvurular, 19-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2019-Kaymakamlık Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. 

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda ayrıca adayların İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam alımı sınav başvuru formunun dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğini ifade etti. 

Kaymakamlık sınavı kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir