Eğitim

ÖSYM’den Tüm DGS Adaylarına Eğitim Bilgisi Seçme Uyarısı

ÖSYM Başkanlığı tarafından 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilen 2019 Dikey Geçiş Sınavı’nın ardından bu konuya dair yeni bir duyuru yayımlandı. 

DGS adaylarının eğitim bilgilerini onaylanmasına dair yayımlanan duyuruda adayların yapmaları gereken işlemler açıklandı.

ÖSYM’DEN DGS DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde, 2019-DGS değerlendirme işlemlerinde, adayların ön lisans seviyesindeki eğitim bilgilerinin kullanıldığı hatırlatıldı.

Bu kapsamda adayların 8 Temmuz tarihi saat 16.00’ya kadar eğitim durumlarına dair güncellemeleri yapmaları gerektiği açıklandı. Öğrenciler kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden güncelleyebilecekler. 

Eğitim Bilgilerinde Hata Olanlar

ÖSYM duyurusunda eğitim bilgilerinde hata olduğunu düşünen adaylar için yapmış olduğu açıklamasında da şu ifadelere yer verdi. 

”Eğitim bilgisi YÖKSİS’ e eklenemeyecek durumda olan adayların ise eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) sistemi üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2019/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden bu eğitim bilgilerini seçerek 08 Temmuz 2019 tarihi saat 16:00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.”

ÖSYM Başkanlığı duyurusunun son bölümünde tüm DGS adaylarının eğitim bilgisi seçme işlemini gerçekleştirmesi gerektiğini bildirdi. Bu konuda son başvuru tarihi ve saatine tekrar dikkat çekildi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir