Eğitim

ÖSYM’den Uyarı! 2019 DGS Başvuru Süreci Sona Eriyor

ÖSYM Başkanlığı kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yeni gün itibariyle bir uyarı açıklaması yayımladı. 2019 yılında Dikey Geçiş Sınavına girmeye hazılanan önlisans öğrencisi veya mezunu adaylar için yayımlanan duyuruda, sınav sürecinin gün sonunda sona ereceği bildirildi. 

ÖSYM’DEN SON BAŞVURU TARİHİ UYARISI

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan uyarı açıklamasında, 2019 DGS başvuru sürecinin 8 Mayıs tarihi itibariyle sona ereceği ilan edildi. Duyuruda ayrıca bireysel olarak DGS başvurusunda bulunacak adayların başvuru işlemlerini saat 23.59 tarihine kadar yapabilecekleri ilan edildi. 

Geç Başvuru Tarihi

Üniversitelerin önlisans bölümlerinden mezun ya da mezun olacak ve lisans programlarında eğitimlerine devam etmek isteyen adaylar, belirtilen süre zarfı içerisinde DGS başvurularını ÖSYM’ye bildiremezlerse 21 Mayıs tarihinde geç başvuru hakkından yararlanabilecekler. 

DGS Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Dikey Geçiş Sınavı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını iki şekilde yapacaklar. ÖSYM’nin sisteminde geçerli fotoğrafı olan adaylar başvurularını Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacaklar. Fotoğrafı geçerli olmayan adaylar ise başvurularını ÖSYM Merkezleri aracılığıyla yapacaklar. Adaylar başvuruların ardından sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklar.

DGS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir