Eğitim

ÖSYM’den Uyarı! 2019 YKS Başvuru Süreci Sona Eriyor

ÖSYM Başkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı bir duyuru ile  2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvurusunda bulunacak adayları uyardı. 

Kurum yayımladığı duyurusunda 2019 YKS başvuru sürecinin 6 Mart tarihi itibariyle sona ereceğini ilan etti. ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar ve YKS başvuru detaylarını sizlere tekrar hatırlatıyoruz. 

2019 YKS BAŞVURU SÜRECİ SONA ERİYOR

ÖSYM Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımda, üniversite hayali kuran gençlerin sınav başvurularına dair şu ifadelere yer verildi. ”2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları bugün sona eriyor. İnternet aracılığıylşa bireysel başvuru bugün saat 23.59’da sona erecek. ”

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı’nca (ÖSYM) gerçekleştirilecek olan 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvurularını yapacak adaylar bu işlemi gün içerisinde yapmaları gerekiyor. Adaylar ÖSYM Merkezleri ve ÖSYM Adaylar İşlemleri ile başvurularını yapıp ilgili bankalara sınav ücretini yatıracaklar. Başvurularını gün içeriisnde tamamlayamayan adaylar ayrıca geç başvuru tarihinde sınava başvurularını yapabilecekler. 

2019 YKS Tarihleri Ne Zaman?

ÖSYM Başkanlığı’nca ilan edilen sınav takvimine göre adaylar Haziran ayının ikinci haftası YKS’ye girecekler. 15 Haziran ile 16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sınav detayları şöyle; 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak. 

ÖSYM ve YKS gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir