Eğitim

ÖSYM’den YKS 2019 Geç Başvuru Günü Hatırlatması

ÖSYM Başkanlığı resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı bir ilan ile üniversite hayali kuran adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. 

ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan uyarıda; ÖSYM Başkanlığı’nca daha önce açıklanan tarihler arasında başvurularını yapamayan adayların geç başvuru günü hakkında hatırlatma yapıldı. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan hatırlatma duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI’NDAN YKS DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamasında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvurularını kaçıran adayların 19 Mart tarihlerinde yapacakları açıklandı. Adayların başvurularını aynı gün saat 23.59’e kadar yapabilecekler. 

Başvurularını yapmak isteyen adaylar başvurularını ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden bireysel yapabilecekler. ÖSYM fotoğrafında sorun olan adaylar ise ÖSYM Merkezleri aracılığıyla yapacaklar. 

2019 YKS NE ZAMAN?

ÖSYM; yayımladığı başvuru kılavuzunda 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (2019-YKS), 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacağını bildirdi. 

ÖSYM takvimine göre 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) gerçekleştirilecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir