Eğitim

ÖSYM e-YDS/2 İngilizce Sınav Giriş Belgelerini Açıkladı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Yabancı Dil Sınavına katılacak adayların sınav giriş belgelerinin yayınlandığını açıkladı. Sınava girecek olan adayların sınav giriş belgelerine nasıl ulaşacaklarına dair detaylarında yer aldığı duyuru metni şu şekilde,

ÖSYM BAŞKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

e-YDS/2 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

”16 Şubat 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS/2 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile saat 17.00’den itibaren edinebileceklerdir. DİKKAT! 16 Şubat 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/2 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ÖSYM tarafından e-YDS duyurusunda adayların sınava nasıl gelmeleri ile ilgili de bilgi verildi. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.