Eğitim

ÖSYM e-YDS 2019/3 İngilizce Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına katılacak adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan duyuru metninde Yabancı Dil Bilgisi (İngilizce) Seviye Tespit Sınavına katılım gösterecek adayların sınav yerlerinin belli olduğu açıklandı.

ÖSYM’DEN e-YDS 2019/3 DUYURUSU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru metninde  e-YDS 2019/3 İngilizce Sınavına girecek adayların sınav giriş belgelerini, 17 Nisan tarihinden itibaren Aday İşlemleri Sistemi üzerinden alabileceklerini açıkladı.

ÖSYM tarafından e-YDS 2019/3 İngilizce Sınav duyuru metnini siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz.

”20 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/3 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Nisan 2019 tarihinde saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ÖSYM Başkanlığı sınava katılacak adayların sağlamaları gereken koşullara ilişkin de açıklamalarda bulunarak sınav saatine dair uyarıda bulundu. ÖSYM bu konuda şu ifadeler yer verdi. DİKKAT! 20 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/3 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir