Eğitim

ÖSYM Sınav Takvimine Göre 2019 DGS Geç Başvuru Tarihleri

Bilindiği üzere ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenen ve yüz binlerce adayın katılım gösterdiği sınavların başında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geliyor. 

Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans bölümlerinden mezun adayların başvuruda bulunabildiği DGS ile adaylar dört yıllık fakülteler için tercihte bulunabiliyorlar. 

Bu Çerçevede;

2019 yılında DGS’ye katılım göstermek isteyen ancak çeşitli nedenlerden dolayı katılamayan adaylar için bundan sonraki süreç için yapmaları gereken işlemleri sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 DGS GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca yayımlanan sınav takvimi detaylarına göre; DGS başvurularını normal sürecinde kaçıran adaylar 21 Mayıs tarihinde sınava başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihte başvuru yapacak adaylar başvuru ücretini normal süreçte alınan sınav ücretine göre yüzde 50 zamlı ödeyecekler. Ayrıca adaylar 21 Mayıs tarihinde tüm işlemlerini tamamlamak zorundalar. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Önlisans bölümlerinden mezun olan veya mezun olacak adaylar başvurularını iki işekilde yapabilecekler. Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ya da ÖSYM Merkezleri aracılığıyla başvurularını yapabilecekler. Başvurularını internet üzerinden tamamlayan adaylar daha sonra başvuru ücretini yatırarak işlemleri tamamlamış olacaklar.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir