Eğitim

ÖSYM Sınav Takvimine Göre 2019 KPSS Başvuruları Başladı

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan sınav takvimine göre; 2019 yılı KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi başvuruları 3 Mayıs tarihi itibariyle başladı. 

ÖSYM Başkanlığı söz konusu sınav başvuruları adına adayları bilgilendirmek için bir basın açıklaması yayımladı. Sınav başvuru süreci ile sınava dair bilgiler veren ÖSYM, başvuru aşamaları hakkında da adayları uyardı. 

2019 KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI

2019 yılında gerçekleştirilecek olan KPSS sınavı yalnızca lisans mezunu adaylar için olacak. Lise ve önlisans mezunu adaylar 2019 yılında KPSS’ye girmeyecekler. 

Bu bilgiler ışığında 2019 yılı 2019 yılı KPSS A Grubu ve ÖABT başvurusunda bulunacak adaylar başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bireysel olarak yapabilecekler. Başvuru için sistemde geçerli fotoğrafı olmayan adaylar ise başvurularını ÖSYM Hizmet Merkezleri aracılığıyla yapabilecekler. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan başvuru süreci açıklamasında şu ifadeler kullanıldı. ”Sınava (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) başvuru işlemleri, 03-15 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adayların tümü, 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır.”

2019 KPSS A Grubu ve ÖABT Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir