Eğitim

ÖSYM Sınav Takvimine Göre 2019 YKS Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı’nca (ÖSYM) yayımlanan 2019 sınav takviminde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na ilişkin de tüm detaylar yer aldı. Geçtiğimiz aylarda başvuru süreci tamamlanan 2019 YKS ile ilgili bu detayları haberimizde derledik.

2019 YKS (AYT, YDT, ve TYT) sınav tarihleri ne zaman yapılacak?

Öğrencilerin sınav giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak?

2019 YKS SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Türkiye geneli ortaöğretimini tamamlamış veya tamamlamak üzere olan yüzbinlerce genç eğitim hayatlarına üniversitede devam etmek istiyorlar. 

Üniversite hayali kuran adaylar ise sınava büyük bir hazırlıkla çalışıyorlar. Bu kapsamda sınava kısa bir süre kalmasının ardından adayların heyecanı da artıyor. Bu çerçevede sınava ilişkin ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı yayımladığı sınav takviminde;

Haziran ayının ikinci haftasında sınava katılım sağlayacaklar. Öğrenciler iki gün boyunca devam edecek YKS’ye 15 Haziran ile 16 Haziran tarihlerinde girecekler. 2019 YKS oturumları ise şu şekilde yapılacak; 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT)

Sınav giriş belgelerinin de Haziran ayının başı itibariyle bayramdan sonraki süreçte yayımlanması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir