Eğitim

ÖSYM TUS ve STS Başvuruları İçin Son Gün Uyarısında Bulundu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2019-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’na (2019-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) için bir basın açıklaması yayımladı. 

Kurum tarafından yapılan basın açıklamasında söz konusu iki sınav için başvuru yapacak adyalara zaman uyarısı yapıldı. 

ÖSYM’DEN SON GÜN UYARISI

ÖSYM Başkanlığı kurumsal Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu basın açıklamasında TUS ve STS sınavları için başvuru sürecinin gün sonunda sona ereceğini hatırlattı. Bu sınavlar için başvuru yapacak adaylara şu bilgilendirme mesajı yayımlandı. 

TUS için yapılan açıklama: ”Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2019-TUS 2. Dönem) için bugün ( 1 Ağustos 2019) geç başvuru günüdür. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün saat 23.59’da sona erecek. ”

STS için yapılan açıklama: ”Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’na (2019-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem bugün ( 1 Ağustos 2019) geç başvuru günüdür. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün saat 23.59’da sona erecek. ”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir