Eğitim

Romanya Hükumetinden Burs İlanı Yayımlandı

Romanya Hükümeti tarafından yayımlanan bir duyuru ile Yabancı Hükümet Bursları kapsamında ve ikili anlaşmalar çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına araştırma, lisans, yüksek lisans, doktora ve dil kursu alanlarında burs verileceği duyuruldu.

Söz konusu bu burs için genel bilgiler hakkında bilgiler veren Romanya Hükümeti başvuruların nasıl yapılacağını da açıkladı. 

ROMANYA HÜKÜMETİNDEN BURS İLANI

Romanya Hükümeti tarafından sağlanacak olan burs için başvuruda bulunacak olan vatandaşların sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Bunun için yapılan açıklamalar şu şekilde, 

Yayımlanan burs ilanına dair şartlar arasında ”Araştırma, yüksek lisans ve doktora bursları için en az lisans/yüksek lisans mezunu adaylar kabul edilmektedir (Eğitim düzeyi konusunda bazı ülkelerin kendi özel şartları geçerli olacaktır). Araştırma, Yüksek Lisans ve Doktora adayları için; YDS’den C seviyesinde ya da eş değer dil belgesine sahip olmak gerekir. Dil bursları için; en az fakültelerin 4. sınıf öğrencisi olup, ulusal veya yabancı kaynaklı dil sınavlarından (YDS, TOEFL) 50 ya da eş değerde puan alınmalıdır.” koşulları yer aldı. 

Bu koşulların dışında adaylardan ayrıca bir dönem içerisinde iki kez ön başvuru yaptığı halde mülakata gelmeyen adayların aynı dönem içerisinde başka bir burs için başvuruda bulunamayacakları da bildirildi. 

BURS BAŞVURULARI

Söz konusu burs için başvuruda bulunacak adaylar 17 Nisan tarihine kadar başvurularını yapacaklar. Başvurular ilgili kurumlar üzerinden internet üzerinden yapılacak. 

Verilen Burs Türleri: 2 Adet Araştırma (8 aylık), 2 adet Yüksek Lisans, 2 adet Doktora ve 10 Adet Romen Dili ve Kültürü Yaz Kursu Bursu

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir