Eğitim

Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Yazılı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden Sayıştay Denetçi Yardımcılığı adaylığı yazılı sınavına dair bir bilgilendirme duyurusu yayımladı. 

Sınava girecek adayların sınav giriş belgelerinin ilan edildiğini açıklayan ÖSYM Başkanlığı, adaylara uyarılarda bulundu. 

ÖSYM’DEN SINAV GİRİŞ BELGESİ DUYURUSU

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru metninde, 2019 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Yazılı Sınavının Giriş Belgesini almak isteyen adayların ÖSYM Aday işlemleri sistemi üzerinden sınav giriş belgelerine ulaşacabilecekleri duyuruldu.

Konuya dair yapılan açıklamada, ”Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini 18 Nisan 2019 tarihinde saat 14.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.” ifadeleri yer aldı. 

Adaylara Uyarı

ÖSYM 27 Nisan ile 28 Nisan tarihlerinde düzenlenecek sınavlar için saat uyarısında bulundu. 

27 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Yazılı Sınavının 1. Oturumunda adaylar, Hukuk sınavı için saat 10.00’dan sonra, Maliye sınavı için saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

28 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Yazılı Sınavının 2. Oturumunda adaylar, İktisat sınavı için saat 10.00’dan sonra, Kompozisyon ve Seçimlik Grup için saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir