Eğitim

SBÜ Rektörü Cevdet Erdöl: Üniversitemizden Mezun Olanların İş Bulma Sorunu Yok

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, üniversitenin mezunlarının işsizlik oranlarına dair açıklamalarda bulunarak konuya ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

MEZUNLARIMIZIN İŞSİZLİK SORUNU YOK

Cevdet Erdöl yapmış olduğu konuşmasında işsizliğin en az olduğu sektörlerin başında sağlık sektörü geldiğini ifade etti. SBÜ Rektörü Prof. Dr. Erdöl sağlık sektöründe yaşanan gelişmelerin yeni personel ihtiyacına neden olduğunu ifade ederek Türkiye’de yüzde 3 düzeylerinde olan sağlık sektöründeki istihdamın, 2023’e kadar OECD ortalaması olan yüzde 10 düzeyine çıkacağını bildirdi. Bu kapsamda kendi üniversitesinden mezun olanların iş bulma sorunu olmadığını açıklayan Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl şu açıklamada bulundu.

“TÜİK verilerine göre de sağlık sektörü işsizliğin en az olduğu sektörler arasında. Kurumun verilerine göre sektörle ilgili eğitim görmüş kişilerin yaklaşık yüzde 4’ü işsiz. Sağlık eğitimi gören işsiz kalmaz desek abartı olmaz. Sağlık Bilimleri Üniversitesi, lisans-ön lisans bölüm ve programlarını açarken devlet ve özel sektörde sağlık elemanı ihtiyacını gözeterek planlama yapmaktadır. Bu bağlamda mezunlarımızın iş bulma sorunu yaşama ihtimali hemen hemen yok denecek orandadır. ÖSYM 2018 ön lisans KPSS sonuçları da bunu göstermektedir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir