Eğitim

Sonuçlar Açıklandı! Muvazzaf subay başvuru sonuçları nereden öğrenilir?

Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Temin Faaliyetinin ön başvuru sonuçları açıklandı. Detayları haberimizde derledik.

MUVAZZAF SUBAYLIK SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Muvazzaf subay sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde düzenlenmiş olan,

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak
  3. Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,
  4. Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,
  5. Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak,
  6. Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,
  7. Hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmamak.
  8. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
  9.  Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.
  10. 926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik’teki diğer şartlara sahip olmak.

.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir