Eğitim

TBMM’den Lise ve Üniversite Öğrencileri İçin Staj Duyurusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) resmi internet sitesi üzerinden lisans mezunu öğrenciler ve meslek lisesi öğrencileri için staj duyurusu yayımlandı. 

TBMM tarafından yayımlanan duyuruda tüm öğrenciler için kontenjan bilgileri paylaşılırken staj başvuru yapacak adayların teslim etmeleri gereken evraklar ilan edildi. 

Staj için TBMM’ye başvuruda bulunacak adaylar için yayımlanan duyuru metnini sizlerle paylaşıyoruz. 

TBMM’DEN STAJ BAŞVURU DUYURUSU

TBMM yayımladığı duyurusunda üniversite öğrencileri için 300 kişilik staj kontenjanı bulunduğunu bildirirken lise mezunu adaylar için 281 kadro bulunduğunu bildirdi. 

Başvuruların Mart ayının ortasında başlayacağını duyuran kurum adayların Nisan ayı ortasına kadar başvurularını yapabileceğini açıkladı. İşte yayımlanan o duyuru metni,

TBMM Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

”Üniversite öğrencilerinin zorunlu staj ve yasama bilgilendirme eğitimi (isteğe bağlı) başvuruları 15 mart – 15 nisan 2019 tarihleri arasında kabul edilecektir. Meslek lisesi öğrencilerinin mesleki beceri eğitimi başvuruları 1 mayıs – 31 mayıs 2019 tarihleri arasında kabul edilecektir. Posta ve kargo gecikmelerinden dolayı evrakları başvuru tarihinden sonra gelen başvurular ile başvuru evrakları eksik olan ve ilan edilen bölümlerin dışında başvuru yapan öğrenciler değerlendirmeye alınmayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir