Eğitim

Üniversite Adayları Dikkat! 2019 YKS Başvuruları İçin Süreç Daralıyor

Bilindiği üzere üniversite hayali kuran onbinlerce öğrenci Haziran ayında 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) katılım gösterecekler. 

Çalışmalarına hızla devam eden adaylar için süreç yaklaşırken sınav başvuruları da devam ediyor. ÖSYM başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan 2019 YKS başvuru kılavuzunda yer alan takvime göre süreç önümüzdeki hafta içinde sona erecek. 

Bu kapsamda adaylara sınav takvimine dair tüm ayrıntıları paylaşıyoruz.

2019 YKS BAŞVURU SÜRECİ SONA ERİYOR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı’nın (ÖSYM) Başkanlığı Şubat ayı içerisinde yapmış olduğu bir duyuru ile 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru süreci detaylarını adaylarla paylaşmıştı.

Bu takvimine göre üniversite hayali kuran adaylar 12 Şubat tarihi itibariyle başvurularını yapmaya başladılar. Mart ayının girdiği şu günlerde süreç devam ederken YKS başvuruları için de süreç sona eriyor. Bir süredir devam eden 2019 YKS başvuruları için son gün ise 6 Mart.

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan 2019 YKS başvuru kılavuzunda ayrıca sınavın ne zaman yapılacağı da açıklandı. Buna göre ÖSYM Başkanlığı’nca gerçekleştilecek olan 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS), 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak.

Buna göre ÖSYM 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarını düzenleyecek. 

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir