Eğitim

Üniversite Giriş Sınavında Sistem ve Baraj Puanı Değişecek Mi?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç eğitim ve sınav konularına dair CNN Türk’e açıklamlarda bulundu. Bu kapsamda gündemde olan konular hakkında açıklamalarda bulunan YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversite adaylarının merak ettiği konulara ilişkin bilgiler verdi. 

ÜNİVERSİTE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞMEYECEK

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yapmış olduğu konuşmasının başında üniversiteye hazırlanan adaylara sistem değişikliği konusunda net ifadelerle değişiklik olmayacak mesajı verdi. Baraj puanının değişeceği iddialarını da değerlendiren Yekta Saraç bu konuya dair bu konuda da bir değişiklik olmayacağını söyledi. 

”Üniversite sınavlarında dört aya yayılan bir sistemden hafta sonunda toplanan bir sisteme geçtik. Öğrencilerimiz temel yeterlilik seviyelerinin, sayısal ve sözel okuryazarlığın sorgulandığı bir sistemle tanıştı. Bizim bu sene, hatta önümüzdeki sene yeni bir sistem arayışımız yok. Kesin ifadeyle cevaplandırmak isterim bunu. Baraj puanlarında da bir değişikliğe gidilmeyecek.”

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın değindi bir diğer konu ise sınav süresinde yapılacak değişiklik iddiaları oldu. Yekta Saraç bu konuda, ”Testlerde belirlenen sürelerle de bir değişiklik olmayacak.” dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir