Eğitim

Üniversitelerde Bir Bölüm İçin Daha Asgari Ücret Tutarında Burs

Geçtiğimiz günlerde belli başarı sırasında olan öğrencilerden Tekstil Mühendisliğini tercih edecek öğrencilere belirli bir oranda burs verileceği açıklanmıştı. Bu konuda bir bölüm için daha önemli bir adım atıldı. 

DERİ MÜHENDİSLİĞİ İÇİN ASGARİ ÜCRET ORANINDA BURS

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar deri sektörü konusunda açıklamalarda bulundu. Türkiye deri mühendisine ihtiyaç duyulduğunu ancak yeterli mezun olmadığını ifade eden Erkan Zandar, bölümün daha cazip olması adına burs kararı aldıklarını açıkladılar. 

Erkan Zandar burs konusunda yapmış olduğu açıklamasında ilk 20 binden bu bölüm için tercih yapacak adaylara 2020 TL yani asgari ücret oranında burs vereceklerini açıkladı. Diğer başarı sırası içinde burs verileceğini açıklayan Zandar şu ifadeleri kullandı. 

”Deri mühendisliğini tercih edecek ilk 20 bin arasına giren öğrencilere asgari ücret tutarında burs sağlayacağız. Puan sıralamasında 20 ila 60 bin arasında yer alacak olan öğrencilere asgari ücretin yüzde 70’i kadar, 60 bin ila 100 bin arasında yer alacak olan öğrenciler için ise asgari ücretin yüzde 50’si oranında burs sağlayacağız. Puan ortalaması 4 üzerinden ise 2,5; 100 üzerinden ise 65 puan üzeri ortalama tutturan öğrencilere de öğretim hayatının sonuna kadar bu burs sağlanmaya devam edecek. Mezun arkadaşlara 5 yıl iş garantisi sağlanacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir