Eğitim

Yaz ve Sömestr Tatillerine Ek Öğrencilere 1 Haftalık Bahar Tatili

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni bir düzenleme konusunda açıklamalarda bulundu. Öğrenci ve öğretmenlere yönelik uygulanacak bu kararda ek tatiller yapılması planlanıyor. İşte Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un açıklaması ve detayları. 

ÖĞRENCİLERE VE ÖĞRETMENLERE NİSAN VE MAYIS’TA BAHAR TATİLİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından detayları kamuoyu ile paylaşılan düzenleme 2019 – 2020 yılından itibaren uygulamaya girecek. Düzenleme ile öğrenciler ve öğretmenlere 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında ilk ara tatil uygulanacak. Bahar döneminde ise 6-10 Nisan tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu ara tatillerin 13 haftalık yaz tatilinden alınacağını duyurdu. Yani 2020 yılında yaz tatili 13 hafta yerine 11 hafta olacak.

Bakan Ziya Selçuk konuya dair şu açıklamalarda bulundu.

”Nisan ve Kasım’da birer haftalık ara tatil olacak. Bizim yaz tatilini kısaltmamız söz konusu değil. 11 haftaya düşürülmesi, yüzde 10’luk indirimden söz ediyoruz. Ara tatillerde öğretmenler, okullar kurumsal işleyişe yönelik bir takım öz değerlendirmeler yaparak çeşitli iyileştirmelere gidecekler. Yapılandırılmış ara tatillerde; çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor. Öğretmenlerimiz çok yoruluyorlar. Ara tatillerde yeni bir yapılanma söz konusu. Birer haftalık tatillerin, sadece tatil olarak değerlendirilmemesi, çocukların eğitimsel faaliyetlere katılması da hedefleniyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir