Eğitim

YKS Tercihlerinde Adaylara Geleceğin Meslekleri Tavsiyesi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı.

Bu kılavuza göre önlisans ve lisans düzeyinden devlet ile vakıf üniversitelerine 800 binden fazla kontenjan verildi. Açıköğretim Fakülteleri ile bu sayı 1 milyon bandını aştı. 2 milyondan fazla adayın katılıdğı YKS 2019’da tercihte bulunacak adayların dikkat etmesi gereken hususlara dair uzmanından açıklamalar geldi. 

İşte 2019 YKS tercihleri için üniversite adaylarına tavsiyeler;

2019 YKS İÇİN TAVSİYELER

Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Başkanı Levent Uysal, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puanıyla tercih yapacak adaylara yönelik açıklamasında öncelikle kontenjanları değerlendirdi. Kontenjanların ülkenin ilhiyacına göre belirlendiğini ifade eden Levent Uysal, geleceğin meslekleri konusuna değindi. BU konuda öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Başkanı Levent Uysal şu ifadeleri kullandı.

”Geleceğin mesleği dediğimiz meslekler için öğrenciler kendini hazır hissediyorsa ve oraya karşı bir parça hoşgörüsü varsa bu meslekleri tercih etmeliler. Bazı meslekler artık pazarda doymuş durumda ve iş bulma olasılığı düşük. Bu yüzden yeni meslekler de ister istemez sektör kapıları açmakta. Bunları irdelemeleri gerekiyor”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir