Eğitim

YÖK 100/2000 Doktora Bursiyerlerine TÜBİTAK’tan Ek Burs İmkanı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile YÖK’ten 100/2000 bursu alanlara ek burs imkanıu sağlanacağını duyurdu. 

YÖK tarafından sağlanan 100/2000 doktara bursu; belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda  veriliyor. 

Bu bursa ek olarak sağlanacak bursun detayları ise şu şekilde,

TÜBİTAK’TAN EK BURS DUYURUSU

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı duyurusunda; YÖK’ten burs alan ve TÜBİTAK tarafından tanımlanmış başarı ölçütlerinden en az ikisini yerine getiren adaylara burs verileceğini açıkladı.

TÜBİTAK Açıklaması

”TÜBİTAK tarafından tanımlanmış başarı ölçütlerinden en az ikisini yerine getiren ve başvuruların değerlendirilmesi aşamasında belirlenecek destek baraj puanı üzerinde kalan YÖK 100/2000 bursiyerleri çift burs alma imkânına sahip olacak ve burs ödemeleri TÜBİTAK tarafından aylık 4.500 TL’ye tamamlanacaktır.”

Bunun için adayların TÜBİTAK tarafıdnan belirlenen burs programlarını incelemesi ve başvuruda bulunması gerekiyor. Başvurular 12 Temmuz tarihine kadar yapılacak. Adaylar başvurularını TÜBİTAK BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (https://e-bideb.tubitak.gov.tr/) üzerinden gerçekleştirecekler. 

Söz konusu burs detaylarına TÜBİTAK’ın web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir