Eğitim

YÖK 2019 Yılı Seviye Tespit Sınavı (STS) Takvimini Açıkladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Seviye Tespit Sınavı (STS) ile ilgili açıklamalarda bulundu. YÖK tarafından yayımlanan duyuru metni ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

YÖK 2019 STS TAKVİMİNİ AÇIKLADI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yayımladığı basın açıklamasında 2019 yılı STS’ye ilişkin şu açıklamada bulundu. 

Sınav Yapılacak Alanlar: Tüm Mühendislik Alanları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Hemşirelik, Hukuk, Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı Sınav Başvuru Linki: https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresinden yapılabilecektir.

Sınav Takvimi 

YÖK tarafından yayımlanan duyuruya göre 2019 Seviye Tespit Sınavı (STS) YÖK başvuru tarihlerini 13 Mart ile 20 Mart arası olarak açıkladı. 2019 STS sınav giriş belgeleri ise 29 Nisan ile 3 Mayıs arasında ilan edilecek. 2019 Seviye Tespit Sınavı (STS) 4 Mayıs tarihinde yapılacak. 

Sınav Soru ve Cevap Anahtarına Erişimin Açılma Talebi Alınması: 6 Mayıs ile 8 Masyı arasında, Sınav Uygulaması ve Sınav Sorularına İtiraz Tarihleri: 6 Mayıs ile 8 Masyı arasında, Sınav Soru ve Cevap Anahtarına Erişimin Sağlanması 15 Mayıs, Sınav Uygulaması ve Sınav Sorularına İtiraz Sonuçlarının Adaylara Duyurulması 21 Mayıs, Sınav Sonuçlarının Adaylara Duyurulması 24 Mayıs. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir