Eğitim

YÖK Başkanı Yekta Saraç Açıkladı: YKS Soru Sayısında ve İçeriğinde Değişiklik Yok

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden YKS’ye ilişkin paylaşımlar yaptı. YKS’de öğrenciler tarafından merak edilen bazı konular hakkında bilgiler veren Yekta Saraç’ın açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. 

YÖK BAŞKANI YEKTA SARAÇ’TAN YKS AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YKS’ye ilişkin ifadelerinde değişiklik konusu üzerinde durdu. YKS’nin yapısının ve soru sayısının değiştirilmeyeceğini ifade eden Yekta Saraç şu ifadeleri kullandı.

“Öğrencilerimiz rahat olsun, ilk kez geçen sene ‘yeni YÖK’ tarafından kurgulanıp başarıyla uygulanan YKS’de, TYT, AYT ve YDT oturumlarındaki soru sayılarında ve içeriklerinde siz değerli öğrencilerimize verdiğimiz söze uygun olarak bir değişiklik olmayacak. Bilindiği üzere bizim getirdiğimiz sistemin en önemli özelliği yükseköğretime geçişte sözel ve sayısal okuryazarlığı ve muhakemeyi öncelemesidir. Bu konsept, Türkiye’nin bir kazanımıdır.”

Yekta Saraç’ın Twitter Paylaşımı


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YKS’ye dair paylaşımında ayrıca 15 ve 16 Haziran tarihlerinde sınava katılacak adaylara ilişkin önerilerde de bulundu. Öğrencilere hayat başarısının sadece gireceğiniz bu sınava bağlı olmadığını lütfen unutmayın, diyen YÖK Başkanı Saraç başarının çok çalışmak kadar, olumlu düşünceler, azim ve sabır istediğini söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir