Eğitim

YÖK: ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercih Başvuruları Başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ÖYP tercihlerine dair basın duyurusu yayımladı. 

YÖK’ün resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan basın açıklamasında Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı tercihleri için adayların başvuruda bulunabilecekleri bildirildi. 

ÖYP programları için adayların hangi işlemleri nasıl yapmaları gerektiğine dair kılavuz yayımlayan YÖK’ün bu duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz. 

YÖK’TEN ÖYP DUYURUSU

YÖK tarafından yayımlanan ÖYP tercih açıklamasında statüleri 50/d olarak değiştirilen araştırma görevlilerinin tercih işlemlerini hangi tarih aralığında yapacakları da açıklandı. İşte YÖK’ün ÖYP tercih duyurusu;

”ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercihleri “Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller” kapsamında, , 2547 sayılı Kanun’un 33/a maddesine göre atanan ve 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Statüleri 50/d olarak değiştirilen araştırma görevlilerinden yabancı dil puanı 65 ve üstünde olanların lisansüstü eğitim yapabilmesi için tercih işlemleri başlamıştır. İlgili araştırma görevlileri tercihlerini 12.09.2019-17.09.2019 (saat 17:00) tarihine kadar yapabileceklerdir.”

YÖK duyurusu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir