Eğitim

YÖK’ten 3 Bin 500 TL Yabancı Dil Eğitim Bursu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile 2019 Yabancı Dil Eğitim Bursu başvurularının başladığını duyurdu. 

Bu konuda YÖK tarafından yayımlanan burs başvuru kılavuzunu paylaşan Yekta Saraç başvurular için detayları ilan etmiş oldu. 

YÖK YABANCI DİL EĞİTİM BURSU

2019 Yabancı Dil Eğitim Bursu başvurularına dair yayımlanan başvuru kılavuzunda Türk akademisyenlerin yabancı dilde ders verme kapasitelerinin artırılmasının hedeflendiği bildirildi. Bu çerçevde 2018 yılında başlayan uygulanın 2019 yılında da devam edeceği vurgulandı. Buna göre söz konusu burs için son beş yıl içinde YÖKDİL, YDS, E-YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından en az kırk beş veya en fazla yetmiş puan aldığını belgeleyen, Araştırma Üniversiteleri ve Aday Araştırma Üniversitesi dışındaki devlet üniversitelerindeki doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, öğretim görevlisi veya doktor öğretim üyesi kadrolarında görev yapmakta olan öğretim elemanları başvurabileceği açıklandı.

BAŞVURU DETAYLARI

YÖK taraıfndan yayımlanan başvuru kılavuzunda ayrıca burs başvurusunda bulunacakların yapmaları gereken işlemlere dair bilgi verildi. Buna göre burs başvuru yapacak akademisyenlerin başvurularını en geç 17 Mayıs 2019 Cuma akşamı mesai bitimine kadar YÖK’ yapacaklar. 2019 yılı için verilecek burs desteği 3 bin 500 TL. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir