Eğitim

YÖK’ten Sağlık ve İlahiyat Lisans Tamamlama Mazeret Kayıt İşlemlerine Dair Duyuru

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile lisans tamamlama kayıt işlem süreci hakkında bilgi verdi. 

YÖK tarafından yapılan basın açıklamasında adayların bu süreçte yapacakları işlemler ve bu işlemler için belirlenen tarihlere ilişkin uyarılar yer aldı. YÖK Sağlık ve İlahiyat Lisans tamamlama duyurusunun detayları.

YÖK’TEN LİSANS TAMAMLAMA KAYIT DUYURUSU

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamada çeşitli nedenlerden dolayı kayıtlarını yaptıramayan lisans tamamlama adaylarına mazeret kayıt hakkı tanındığı ifade edildi.

Bu konuda adaylara 20 Eylül tarihine kadar süre verildiğini ifade eden YÖK şu ifadelere yer verdi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) mazaret kayıt duyurusu.

2019 Sağlık Lisans Tamamlama – İlahiyat Lisans Tamamlama Kayıt Duyurusu

6569 sayılı Kanun’un 32 nci maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa eklenen Geçici 69 uncu maddesi uyarınca yapılan 2019 Sağlık Lisans Tamamlama ve 7141 sayılı Kanun’un 5 inci maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa eklenen Geçici 77 nci maddesi uyarınca yapılan 2019 İlahiyat Lisans Tamamlama kapsamında Başkanlığımızca üniversitelerimize yerleştirilen ancak çeşitli nedenlerle kayıt tarihleri içerisinde kayıt yaptıramayan adayların kayıt durumları Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 11.09.2019 tarihli toplantısında incelenmiş ve bahse konu adayların mazeretinin ilgili yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilmesinin ve mazereti kabul edilenlerin 20 Eylül 2019 tarihine kadar kaydının yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir