Yüz Yüze Eğitim Detayları Belli Oldu ! Derslerin Nasıl Verileceği Açıklandı

Yüz Yüze Eğitim Detayları Belli Oldu ! Derslerin Nasıl Verileceği Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere yazı gönderildi. Bu yazıya göre okulların açıldığı ilk haftada gerçekleştirilecek olan uyum programı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere yazı gönderildi. Bu yazıya göre okulların açıldığı ilk haftada gerçekleştirilecek olan uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul birinci sınıflarda bir gün yüz yüze eğitim yapılacak.

DETAYLAR BELLİ OLDU

Bunun yanı sıra ihtiyaç duyulması halinde okulun fiziki şartları da dikkate alınarak, sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapacağı gibi sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacak. MEB tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamı sağlanabilecek. Okul öncesinde ilk hafta 1 gün 30'ar dakikalık 5, 28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30'ar dakikalık 5 ders saati eğitim yapılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.