Personel Alımı

EGM En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor !

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlana ilişkin detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafından bir ilan yayımlandı. Söz konusu ilanda en az lise mezunu personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlana ilişkin detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Konu ile ilgili olarak EGM tarafından yayımlanan ilanda “2019 yılı 1. Dönem kadrolu Aşçı alımı kapsamında 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvurular alınmıştır. Ancak yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle 2019 yılı 1. Dönem kadrolu Aşçı alımı başvuru süresi ve şartları güncellenmiştir. Ayrıca 2019-1’inci dönem kadrolu Aşçı alımına 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvuru yapan adayların başvuruları geçerli olup, bu kişilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur” ifadelerine yer verildi.

EGM Personel Alımı
EGM Personel Alımı

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda EGM tarafından bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,

c. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

e. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 17 Şubat 2020 ile 21 Şubat 2020 tarihleri arasında yapacaklardır. EGM personel alımı için başvurular kılavuzda belirtilen belgeler ile İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir