Gündem

EGM’den Çok Önemli Bekçi Açıklaması Geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada "Bekçiler bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisini sahip oldu" iddiaları hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve “Bekçiler bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisini sahip oldu” iddiaları hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Söz konusu açıklamada 19 Haziran 2020 tarihinde bir haber sitesinde başlığıyla “İstanbul Barosu’na üye Av. Cesim Parlak’ın” son yasal düzenleme ile bekçilere, bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisinin verildiği şeklinde Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin çalışma usül ve esaslarıyla bağdaşmayan, kamuoyunu yanıltmaya yönelik iddialarına yer verildiği belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Teşkilatımızı karalamaya yönelik gerçek dışı iddiaların yer aldığı haber sitesi yetkilileri ve bu iddiaları dile getiren avukat hakkında, teşkilatımız ve görevlilerimiz aleyhine ağır, rencide edici ve halkımızın güvenlik kuvvetlerine duyduğu güveni sarsmaya yönelik asılsız, mesnetsiz, yalan ve iftiralar içeren ithamlarda bulunmalarından dolayı adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur.

Polis teşkilatımıza yardımcı kuvvet olan bekçilerimize yönelik yürütülen sistematik karalama kampanyasına rağmen bekçilerimiz vatandaşlarımızın huzur ve güvenin temini için kesintisiz görev yapmaya devam edecektir”

İlgili Makaleler