Ekonomi

1 Nisan’da Elektrik Fiyatlarına Zam Yapılacak İddialarına EPDK’dan Açıklama

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) son dönemlerde ekomi gündeminde yer alan elektrik fiyatlarına zam yapılacak iddialarını değerlendirdi. 

Kurum tarafından yapılan açıklamada elektrik fiyatlarının nasıl belirlendiğine dair açıklamalarda bulunularak söz konusu zam iddiaları yalanlandı. Ayrıca açıklamada 3 aylık sürelerle belirlenen elektrik zammı için Haziran sonuna kadar fiyatların aynı kalacağı öğrenildi.

EPDK: ELEKTRİĞE ZAM YOK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yapmış olduğu elektrik zammı açıklamasında, elektrik fiyatlarının 1 Nisan tarihinde elektrik fiyatlarında bir değişiklik olmayacağını ve halen devam eden fiyatlandırmaların devam edeceğini bildirdi. 

EPDK yapmış olduğu elektrik zammı açıklamasında ayrıca fiyatların 3 aylık süreler için belirlendiğini ve Nisan, Mayıs ve Haziran ayı için zam olmayacağını kamuoyuna duyurdu. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Tarafından Yapılan Elektrik Zammı Açıklaması

“1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak tüm bedeller ve vergiler dahil perakende elektrik satış tarifelerinde herhangi bir değişiklik olmamıştır. Diğer bir ifadeyle tüketicilerimizin 1 Nisan’dan itibaren geçerli tarifeler kapsamında kWh başına ödeyeceği vergiler dahil bedel mevcut tarifeler ile birebir aynıdır”.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir