Ekonomi

1000 TL Bayram İkramiyesi 65 Yaş Aylığı Vatandaşlara Verilecek Mi?

Türkiye geneli milyonlarca vatandaşa bayramın hemen öncesinde ikramiyesi ödemesi yapılacak. 

Bayram ikramiyesi ödemeleri emekli vatandaşlara 1000 TL olarak ödenecek. Ancak hak sahibi olup dul ve emekli maaşı ödemesi alan vatandaşlara ise payları oranında ikramiye ödemesi yapılacak. Bu vatandaşlara 75 TL ile 500 Tl arasında değişen oranlarda ikramiye ödenecek. 

65 YAŞ AYLIĞI ALANLAR İKRAMİYE ALABİLİRLER Mİ?

Peki devlet tarafından emekli vatandaşlara sağlanan ikramiye ödemesi 65 yaş aylığı alan vatandaşlara ödenecek mi? İşte detaylar;

65 yaş aylığı vatandaşlara emekli ikramiyesi ödenmesi konusunda resmi bir uygulama yapılmadı. Bundan önceki bayramlarda 65 yaş aylığı alan vatandaşlara 1000 TL ikramiye ödemesi yapılmadı. Kurban bayramı içinde bu konuda bir açıklama gelmedi. 

65 Yaş Aylığını Kimler Alabilirler?

Bu ödemeden faydalanmak için ilk şart 65 yaşında yada daha büyük olmak. İkinci koşul ise herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak. Yani Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) dul veya yetim aylığı alan, bir işte çalışanlar 65 yaş aylığı alamıyor. Bu şartların dışında aylık geliri 484 liranın üzerinde olan vatandaşlara da 65 yaşş maaşı bağlanmıyor. Gelir hesaplaması 65 yaş aylığı bağlanacak kişinin kendisiyle eşinin gelirine göre hesaplanıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir