Ekonomi

11 Şehirde Günlük Cep Harçlığı İle İş Başı Eğitim Kursları Açıldı

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza İŞKUR personel alımı ilanları ile İŞKUR İş Başı Eğitim Kurslarına dair yeni gelişmeleri anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza işsizlik sorununun çözümü için başlatılan iş başı eğitim programları için açılan kurslar, kursların bulundukları şehirler ve açılan kursların hangi alanlarda olacaklarına dair detayları paylaşıyoruz. 

11 ŞEHİRDE KURS PROGRAMLARI AÇILDI

İŞKUR İş Başı Eğitim Programları kapsamında kurs açılan şehirler arasında 11 şehir bulunuyor. Bu şehirlerin yanında ayrıca bazı şehirlerin başka ilçelerinde de kursla olabiliyor. Bu kapsamda kurs açılan toplam ilçe sayısı da 17 oldu. 

Bu kapsamda İş Başı Eğitim Programları kapsamında kurs açılacak şehirler; Malatya, Çankırı, Gümüşhane, Samsun, Sakarya, Antalya, Edirne, Ankara, İstanbul, Bilecik, Bolu, Çorum oldu. 

HANGİ MESLEK DALLARINDA KURSLAR AÇILDI

İŞKUR üzerinden yayımlanan kurs ilanlarına göre; Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), günlük cep harçlığı ödemeli Sekreter, Kasiyer, Garson, Aşçı, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı, İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı, Çamaşırhane Görevlisi, Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Paketleme işçisi, İplik Eğirme Operatörü (Ring/vater/vargel), Metal Mamuller Montaj İşçisi, Montör (Elektrikli Cihazlar)

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlan edilen şehirler ve ilan edilen kurslara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 

Bunun için en dikkat çeken adayların belirli bir yaş aralığında olması. İşte yaş ve diğer koşullara dair o detaylar,

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

NEREYE BAŞVURU YAPACAKSINIZ?

İş Başı Eğitim Kurslarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar iş başı eğitim programlarına dair tüm detayları İŞKUR’un resmi internet sitesinin anasayfası üzerinden ulaşabilirler. Bunun için adaylar bu sayfada Kurs türü yazan yeri İş Başı Eğitim Programı işaretleyip ara butonuna bastıklarında tüm ilanları görüntüleyebilirler. 

Sürekli Güncellenen İŞKUR programlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir