Ekonomi

2019 Ekim Ayı Evde Bakım Parası Yatan İllerin Listesi: Şehir Şehir Tablo

2019 yılı Ekim ayı evde bakım parası ödenip ödenmediği çok sayıda vatandaş tarafından araştırılıyor. 

Her ayın 10 ile 20’si arasında hesaplara yatırılan evde bakım maaşı ödemeleri için ödeme yapılan illerin listesini derledik. 

Bu bağlamde evde bakım maaşı yatan illerin listesi, evde bakım maaşının yatıp yatmadığını sorgulama işlemleri ve evde bakım maaşına dair son gelişmeleri Kamuilanlari.com olarak sizlere aktarıyoruz. 

İL İL EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEME LİSTESİ

Ekim ayı için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ödemeler yapılmaya başlandı. 10 Ekim tarihi itibariyle yapılmaya başlayan ödemelerde 11 için maaşlar hesaplara yatırıldı. İşte o 11 şehrin listesi.

1- Tokat 2- Edirne 3- Hatay 4- Kırklareli 5- Aksaray 6- Bolu 7- Sakarya 8- Afyonkarahisar 9- Osmaniye 10- Samsun 11- Kırıkkale

Evde Bakım Maaşını Kimler Nasıl Alır?

Evde Bakım Maaşı, Aile Bakanlığı birimleri aracılığıyla yüksek oranda engelli, kendi işlerini kendi yapamayan bakıma muhtaç olan vatandaşlara bakan yakınlarına yapılır. Evde bakım ile maaş almak isteyen vatandaşların, bakıma muhtaç olan kişinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşleri olabilir. 

Bu yakınlık bağı olan vatandaşlar gelir şartı ve diğer koşulları sağlamaları durumunda Aile Bakanlığı birimlerine başvuruda bulunarak evde bakım parası alabilirler.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir