Ekonomi

25 Yıl Evli Kalan Ev Hanımına Prim Ödemeden Emeklilik İddiaları Gerçeği Yansıtmıyor

Ev hanımlarına 25 yıl evli kalarak emekli olma konusu daha önceden sıkça gündeme gelmişti. Bir süredir unutulan ev hanımlarına emeklilik konusu yeniden araştırılır oldu. 

Bu kapsamda Kamuilanlari.com olarak söz konusu eşi ile 25 yıl evli kalan ev hanımlarına emeklilik konusunda basında yer alan haberler ve bu haberlerin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK İDDİASI

Son dönemlerde bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde bu konuya dair çok fazla haber yapıldı. Bu haberlerde herhangi bir iş yerinde çalışmayan kadınların 25 yıl evli kalmaları halinde emeklilik elde edecekleri öne sürüldü.

Bu düzenlemenin kanun teklifi ile meclise sunulduğu iddia edilirken düzenlemenin onaylanması halinde kadınlara emeklilik hakkı verileceği yansıtıldı. 

O Çalışmalar Çok Eski

Geçmiş yıllarda bu konuya dair meclise bir düzenleme sunuldu. Ancak o kanun teklifi onaylanmadı. O düzenleme tekliflerinin ardından ise konyuya dair yeni çalışmalar yapılmadı. 

Bu kapsamda basında yer alan bu haberlerdeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. 

Uzmandan Açıklama

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Ulusal’da yer alan haberde konuya dair açıklamalarda bulundu. Bu iddiaların gerçek olmadığını ifade eden Erdursun yukarıda yer alan ifadeleri kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir