Ekonomi

30 Haziran’da Sona Erecek Vergi İndirimleri İçin Süre Uzatılacak Mı?

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç  ekonomiye dair yapmış olduğu açıklamalarında vergi indirimi konusuna değindi. Vergi indirimleri dolayısıyla yaşanan hareketliliğe değinen Sekib Avdagiç bu sürecin uzatılmasını istedi.

VERGİ İNDİRİMLERİ UZATILSIN

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç gündeme ilişkin yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Yazılı basın açıklamasında 30 Haziran tarihinde sona erecek olan vergi indirimi konusuna değinen İTİ Başkanı Avdagiç bu sürecin 2019 yılı sonuna kadar uzatılmasının etkilerine değindi. Vergi indirimlerinin uzatılmasının ekonomide hareketliliği sağlayacağını ifade eden Sekib Avdagiç konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı.

“30 Haziran’da sona erecek olan beyaz eşyada sıfır ÖTV ile mobilyada yüzde 8 ve ticari araçlarda yüzde 1 KDV uygulaması süresinin 31 Aralık 2019’a kadar 6 ay daha uzatılması piyasaya önemli bir destek olur. Vergi indirimlerinin yılsonuna kadar uzatılması, üretim bantlarındaki hareketliliği artıracaktır.”

İTO Başkanı Şekib Avdagiç yazılı basın açıklamasında ayrıca vergi indiriminin üç yönlü etki yapacağını söyledi. Bu etkileri ekonominin çarklarının hızlanması, üretim motivasyonu ve tüketicinin ihtiyacı karşılanacak olarak açıklayan Avdagiç yaz aylarında hareketlenen piyasa için 31 Aralık’a kadar bu sürecin uzatılmasını istedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir