Ekonomi

4.5 Yıl Seçim Yok! Türk Ekonomisi Bu Süreçte Neler Yapabilir

Yerel seçimlerin geridekalması ile birlikte Türkiye’yi dört buçuk yıl boyunca herhangi bir seçimbeklemiyor. Bu süreçte yapısal reformların uygulanması ve ekonominin çok dagüçlenmesi bekleniyor.

Türkiye dün yerel seçimler nedeniyle oy kullandı.Bu süreç iş dünyası uzunca süredir meşgul ediliyordu. Konuyla alakalı konuşanAnkara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran da ülkemizde yepyeni bir dönem var busüreç içerisinde yapısal reformlar odaklanmak için oldukça uygun bir zemin var.Sürecin çok iyi değerlendirilmesi döviz açığı sorununu çözülmesi katma değeriyüksek üretim yapan sürdürülebilir ekonomiyi sağlayan bir ülke olacağımızdanhiç şüphemiz yok.

Yeni dönemde öncelikli olarakbekleyen sorunların çözülmesi söyleyen Türkiye esnaf ve sanatkarlarıKonfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken de her belediye için özelşikayet hattı oluşturulmalı.

Gelen şikayetler buna göreçözülmeli kesinlikle otopark sorununu öncelik verilsin. Yeni yapılan binalardadaire sayısına göre otomatik olarak inşa edilmeli kentsel dönüşüm konusunda da vatandaşlarımızınmağdur olmaması gerekiyor. Toplu ulaşım sistemleri yeniden gözden geçirilmeli.

TÜSİAD bir yazılı açıklamayaparak seçim sonrasında eğitim dijital dönüşme İş piyasası ile alakalı yeniliponların hızla ilerlemesi gerektiğini açıkladı. Yeni ekonomi döneminde önceliklehedefler ekonomik sorunların çözümü olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir