Ekonomi

4/D’li Taşeron İşçilerin Tediye ve Bayram İkramiye Ödemeleri Yapılıyor

4/D statüsünde çalışan kadrolu taşeron işçiler 31 Mayıs trihi itibariye ikramiye ödemelerini almaya başladılar. 

Ramazan Bayramı dolayısıyla işçilere sağlanan bayram ikramiyesi ödemesi ile tediye ödemeleri hesaplara yatıyor. Peki işçiler ne kadar ikramiye ödemesi alacaklar? İşte taşeron işçilerin ikramiye tutarları.

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM VE TAŞERON İKRAMİYESİ ÖDEMESİ

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadrolu taşeron işçilere önemli mali ve sosyal haklar tanındı. Bu haklardan ilki Bayram İkramiyesi ödemesi. 

Kamuda veya belediye bünyesinde çalışan tüm işçilere Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı öncesinde ödenen ikramiye her işçiye aynı oranda ödeniyor. Brüt olarak 75 olarak ödenen bayram ikramiyesi vergi kesintileri sonrasında 53 TL olarak kalıyor ve bu tutar hesaplara yatırılıyor. 

Bu ödemenin dışında ayrıca sadece kamuda çalışan işçilere (belediye bünyesinde görev yapan personellere verilmiyor) tediye ödemesi yapılıyor. Bu ödemeler işçilerin maaşlarına göre hesaplanıyor. En düşük tediye ikramiyesi ödemesi ise kurumlarda asgari ücretli olarak çalışan işçilere 792 TL olarak ödeniyor. Tediye ikramiyesinin ilk ödemesi Ocak ayında yapılmıştı. İkinci ödeme Mayıs sonunda yapılmakta.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.