Ekonomi

50 Bin Sosyal Konut Projesine 3 Günde 25 Bin Başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhur İttifakı’nın MHP’li Mihalıççık Belediye Başkan Adayı Ali Yörük’ün seçim koordinasyon merkezinin açılış etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Murat Kurum yerel seçim çalışmaları kapsamında açıklamalarda bulundu.

Yerel seçim açıklamalarının ardından son dönemlerin en çok konuşulan projelerinden olan sosyal konut projesine değinen Çevre Bakanı Kurum konuya dair son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. 

50 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından yürütülen 50 bin sosyal konut projesine dair açıklamalarında 67 şehirde konut uygulaması başladığını ve vatandaşların bu projeye yoğun ilgi gösterdiklerini açıkladı.

Başvuruların başlamasının ardından itibaren şuana kadar olan başvuru sayısına dair bilgileri paylaşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şu ifadeleri kullandı. 

“67 ilimizde inşa edeceğimiz 50 bin sosyal konut uygulamasının talep toplama işlemlerine başladık. 3 gün içinde TOKİ sosyal konutlarına gelen talep sayısı 25 bini aştı. Bu projeyle Eskişehir’de de bin sosyal konut üreteceğiz. Konutlarımızı Tepebaşı, Zincirlikuyu, Odunpazarı ve Mamuca’da inşa edeceğiz. Vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi olacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir