Ekonomi

Adalet Bakanlığı Sınav Başvuruları Başladı! 2019 Hakimlik Savcılık Sınav Başvuruları Nasıl Yapılacak? Başvuru Şartları Neler?

Günlerdir Hakim ve Savcı adaylarının beklemiş olduğu Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı, Avukatlar için Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ve İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı başvuruları bugün başladı! Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapacak olan personellerin belirlenmesi için ÖSYM tarafından uygulanan bu sınavlar için başvurular alınmaya başladı. Başvuru süreci 31.10.2019 da başlamış olup, sınavlar için başvuru son tarihi 07.11.2019 olarak belirlendi. Başvuru sürecinin başlamasının ardından Adalet Bakanlığı sınavları için çoğu aday başvuru yapmaya başladı.

Adalet Bakanlığı sınavları 29 Aralık 2019 tarihinde, iki oturumda gerçekleştirilecek. Adaylar, elektronik ortamda ÖSYM‘nin aday işlemleri sayfası üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekleri gibi bir başvuru merkezinde de işlemlerini tamamlayabilirler. Peki başvuru nasıl yapılır ve başvuru ücreti ne kadar?

ADALET BAKANLIĞI HAKİMLİK VE SAVCILIK SINAVLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 31 Ekim 2019 saat 14:00‘ten itibaren ÖSYM‘nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

ADALET BAKANLIĞI HAKİMLİK VE SAVCILIK SINAVLARI BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Elektronik ortamda ya da herhangi bir başvuru merkezinde başvuru işlemini tamamlayan adayların, sınav ücretini yatırması gerekiyor. Sınav ücreti;

1 sınava katılan adaylar için 216,00 TL;

2 sınava katılan adaylar için 324,00 TL,

3 sınava katılan adaylar için 432,00 TL’dir.

Sınav ücreti, 31 Ekim-8 Kasım 2019 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına yatırılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir