Ekonomi

Aile Bakanlığı Aylık 650 TL Kadın Desteği Başvuruları! Adım Adım Yapılacak İşlemler

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu ortak bir proje kapsamında buluştular. Söz konusu proje ile Türkiye’de kadın istihdamının sağlanması ve kadınların iş hayatında daha etkin rol alması için kreş ve eğitim desteği sağlanacak.

Söz konusu kreş desteği ile çalışan kadınlara 24 ay boyunca, aylık 650 TL ödeme yapılacak. Bunun yanında tek bir seferlik yine 650 TL tutarında eğitim desteği verilecek. 

Belirli pilot illerde başlatılacak proje kapsamında binlerce kadına destek verilmesi hedefleniyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ BAŞLIYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yürütülecek proje için başvuru yapacak kadınlar için başvuru süreci başlıyor. Bu konuya ilişkin bilgiler veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şu bilgileri verdi. 

“Projeden 0-60 aylık çocuklarını Bakanlığımız ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak. Annelere her ay 650 lira civarında (100 euro) destek sağlanacak.”

Başvurular 15 Ekim Salı günüden itibaren yapılabilecek. Kadın çalışanlar başvuru işlemlerini internet üzerinden www.sgkkurumsalcocukbakımı.org adresinden yapacaklar. Başvurular için sisteme e-Devlet şifresi ile giriş yapıp gerekli alanların doldurulması yeterli olacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir