Ekonomi

AK Partili Akbaşoğlu’ndan Asgari Ücret Açıklaması: Bir Aile Simit Çay Yerse 1120 TL Cepte Kalıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında asgari ücret konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

Geçmiş ile günümüz asgari ücretleri arasında kıyaslama yapan Muhammet Emin Akbaşoğlu çok çarpıcı bir simit çay hesabı yaptı.

AK PARTİLİ İSİMDEN ASGARİ ÜCRETLİLER SİMİT ÇAY HESABI

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu asgari ücrete dair değerlendirmesinde 5 kişilik bir aile üzerinden örnek verdi. Bir ailenin sabah, öğle, akşam bir simit ve bir çay içerek ayda 1120 TL artırabileceğini söyledi. Çankırı’da bir bardak çayın fiyatının 1 lira, simit fiyatının da 1 lira olduğunu açıklayan Muhammet Emin Akbaşoğlu şu ifadeleri kullandı.

“5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. AK Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, iki bin yirmi lira. Koyduk kenara. 1 çay, 1 simit 2 lira. 5 kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira. Ne yapar? Demek ki 1120 lira cebinde kalıyor. Daha mı iyi daha mı kötü? Soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir