Ekonomi

Araç Sahiplerini Sevindirecek Benzin, Motorin ve LPG Oto Gaz İndirim Kararı

Ekonomide yaşanan dalgalı süreçle birlikte akaryakıt fiyatlarında da önemli miktarlarda artış olmuştu. 

Dünyada brent petrol fiyatlarının artması, döviz kurunun Türk Lirası karşısında değer kazanması gibi etmenlerden dolayı artış gösteren akaryakıt fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. 

EPGİS kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile Benzin, Motorin ve LPG Oto Gaz fiyatlarında indirim olacağını duyurdu. İşte söz konusu indirim kararı ve akaryakıt fiyatlarında yapılacak indirim tutarlarına dair detaylar şu şekilde.

AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM KARARI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir basın açıklaması ile Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarlarında yapılan düzenleme hakkında bilgi verdi. EPGİS tarafından yapılan basın açıklamasında ÖTV düzenlemesi sonrasında, yeni ayarlamada karşılanan ÖTV miktarlarını açıkladı.

Buna göre Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzinde 30, motorinde 40, LPG otogaz da ise ÖTV miktarı 20 kuruş olarak duyurdu. Bu düzenlemenin ise ne zaman uygulamaya girip fiyatlara ne zaman yansıyacağı konusunda bilgi verilmedi. 

EPGİS’in İndirim Duyurusu

“Gün itibari ile son ÖTV ayarlamaları sonrasında akaryakıtta karşılanan ÖTV miktarları (KRŞ/LT)

Benzin : 30

Motorin : 40

LPG Oto gaz : 20

Bu miktarlardaki ÖTV karşılanmaları bittikten sonra olası indirimler pompa fiyatlarına yansımaya başlayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir