Ekonomi

Araç Sahiplerini Uzun Süre Sonra Sevindirecek İndirim Haberi

Akaryakıt fiyatlarının ulaştığı son rakamlar araç sahiplerini oldukça üzdü. Dolar fiyatlarında yaşanan dalgalanmalara birde uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının değer kazanması eklendi. 

Akaryakıt fiyatları ile ilgili bağlantılı bu iki etmende yaşanan olumsuz tablo ise fiyatlarda artışa neden olmuştu. 

Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan akaryakıt zamları ile benzinin fiyatı 7 TL’yi aşmıştı. Benzin fiyatlarında yaşanan bu tablo araç sahiplerini düşündürürken fiyatlara dair olumlu bir haber geldi. Konuya dair yapılan açıklamada motorin fiyatlarında indirim yapıldı.

MOTORİN FİYATLARINDA İNDİRİM 

Döviz kurunda geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan gelişmeler neticesinde dolar fiyatları 5.60 TL bandına kadar geriledi. Dolar fiyatlarının düşmesine ek olarak ayrıca uluslararası piyasada motorin fiyatı da geriledi. Motorin’in ton fiyatı geçtiğimiz haftaya göre ciddi bir değer kaybederek 591 Dolar’dan 584 Dolar seviyesine geriledi.

Fiyatlarda ve döviz kurunda yaşanan bu gelişmelerin fiyatlara da yansıması bekleniyor. Bu bağlamda motorine bu gece yarısından geçerli 15 kuruş indirim yapıldı. Geçen hafta benzine önce 27 kuruş zam yapılmıştı. Bu zammın hemen ardından dolar kurunun ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatının gerilemesi ile birlikte 12 kuruş indirim haberi gelmişti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir