Ekonomi

Asgari Ücret Düzenlemesi Meclise Geliyor !

AK Parti tarafından yeni bir torba teklif hazırlanıyor ve önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak. Bu torba teklif kapsamında Değerli Konut Vergisinin uygulamasında bir yıl erteleme olacak ve yeni kriterler getirilecek.

ASGARİ ÜCRET DÜZENLEMESİ

Torba Teklif kapsamında asgari ücret desteği hakkında da düzenlemeler olacak. Bu düzenleme kapsamında 2020 yılında devam etmesi öngörülüyor ve bunun yanı sıra asgari ücret desteği 2020 yılında da devam edecek. Ayrıca teklif ile asgari ücret desteğinin süresi uzatılacağı gibi asgari ücret desteği, tüm işverenleri kapsayacak şekilde 75 lira olarak geçerli olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda İmar Kanununda değişiklik öngören Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin görüşmeleri devam edecek. Hatırlanacağı gibi teklifin ilk 7 maddesi kabul edilmişti.

AK PARTİ GRUBU TOPLANACAK

AK Parti Gurubu 5 Şubat 2020 tarihinde saat 11:00’da toplanacak. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan gruplar halinde milletvekilleriyle Genel Merkezde buluşacak ve 6 Şubat Perşembe günü yaklaşık 60 milletvekiliyle Parti Genel Merkezde yine toplanılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir