Ekonomi

Asgari Ücret Konusunda Bir AK Parti’den Bir Hamle Daha Geldi

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yapmış olduğu bir açıklama ile 18 maddelik bir kanun teklifi hazırladığını duyurdu. Mehmet Muş tarafından hazırlanan kanun teklifine dair açıklamalarda bulundu. 

Asgari ücret, ev hanımlarının ürettiği ürünlerden vergi alınmaması gibi konularda düzenleme içeren kanun teklifine ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

AK PARTİ’DEN KANUN TEKLİFİ HAZIRLIĞI

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş detaylarını açıkladığı kanun teklifinin 18 maddeden meydana geldiğini bildirdi. TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifinin çok sayıda vatandaşı yakından ilgilendirdiğini söyledi. Bu kapsamda düzenlemenin detaylarını aktaran Mehmet Muş şu ifadeleri kullandı. ”Hazırladığımız 18 maddeden oluşan bu kanun teklifi, çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiren düzenlemeler içeriyor. Bunların içerisinde işletmelere asgari ücret desteği, ev hanımlarının evlerinde ürettikleri ürünlerin vergiden muaf tutulması, uyumlu mükelleflere vergi avantajı sağlanması, EPİAŞ’ta uzun vadeli elektrik satışlarının önünün açılması düzenlemeleri oldukça önemli”

Asgari ücret konusunda yapılan düzenlemeyle kanun teklifiyle 500’ün altında personel çalıştıran işletmeler için 150 lira, 500’ün üstünde personel çalıştıran işletmeler için 100 lira asgari ücret desteği vereceklerini bildirdi.

Gündem Haberlerinden haberdar olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.